رفتن به محتوای اصلی

فاجعه انسانی در روستاهای همدان

فاجعه انسانی در روستاهای همدان
شیوع گسترده ویروس کرونا و ناتوانی جمهوری اسلامی در مهار و کنترل این بیماری، موجب فاجعه انسانی در استان همدان، به ویژە روستاهای تابعه شده است.
posted onMarch 30, 2020
noدیدگاه

به گزارش آواتودی، طی روزهای اخیر ده‌ها نفر از اهالی استان همدان و به ویژە در روستاها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

منابع محلی اعلام کردند که روز گذشته یک مرد 55 ساله از اهالی روستای رزقان شهرستان فامنین از توابع استان همدان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد و دیگر اعضای این خانواده نیز مشکوک به کرونا هستند.

همچنین یک زن جوان نیز از اهالی روستای ماماهان از توابع شهرستان فامنین بر اثر کرونا درگذشت.

تعداد قربانیان کرونا در روستاهای همدان و به ویژە توابع فامنین بسیار زیاد گزارش شده و این در حالی است که بیمارستان این شهرستان جوابگوی بیماران نیست.

تا این لحظه حداقل تست کرونا پنج نفر در روستای زرقان، سه نفر در روستای نصیرآباد و دو نفر در روستای طاوه از توابع شهرستان فامنین مثبت اعلام شده و به دلیل کمبود امکانات از دیگر اهالی روستا تست کرونا گرفته نشده است!

امکانات بهداشتی و پزشکی بیمارستان شهرستان فامنین بسیار اندک بوده و به همین دلیل اکثر بیماران یا در بیمارستان فوق بستری نمی‌شوند و یا به شهرستان همدان منتقل می‌گردند.

وضعیت در بیمارستان‌های سینا، بهشتی و بعثت شهرستان همدان نیز وخیم اعلام شده و این بیمارستان‌ها نیز دیگر ظرفیت پذیرش بیمار را ندارند.