رفتن به محتوای اصلی

گزارش/ قاتل کردها و سوری‌ها در حمله هوایی اسرائیل کشته شد

گزارش/ قاتل کردها و سوری‌ها در حمله هوایی اسرائیل کشته شد
تصوری از سه فرمانده ارشد سپاه تروریستی پاسداران که در حمله هوایی اسرائیل به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق کشته شدند
محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی، هم در کشتار کوردها در ایران و عراق نقش داشتە‌اند و هم فرمانده کشتار کودکان و زنان در طول قیام ملت‌های سوریه بودە‌اند. حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه نیروی دریایی اسرائیل محرک اصلی اسرائیل در حمله به سفارت جمهوری اسلامی در دمشق می‌باشد
posted onApril 1, 2024
noدیدگاه

غروب دوشنبه، ١٣ فروردین‌ماه ١٤٠٣ شمسی، در حالیکه مردم ایران با شادی و پایکوبی سیزده‌امین روز سال نو را بدر می‌کردند، اسرائیل، با اطلاع قبلی از حضور فرماندهان ارشد سپاه قدس در ساختمان‌های متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، با به پرواز درآوردن جنگنده‌های اف-١٦ و طی حملەای کوبنده و کارا، محل اقامت آن‌ها را هدف قرار داد.

برپایه گزارشات منتشر شده، در این حمله کوشند و برق‌آسا، ارتش دفاعی اسرائیل توانست محمد رضا زاهدی، فرمانده کل نیروهای سپاه تروریستی قدس در سوریه و لبنان، سرلشکر محمدهادی حاجی رحیمی جانشین محمدرضا زاهدی و سرتیپ حسین امین الله، رئیس ستاد کل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (شاخه نیروی قدس سپاه در سوریه و لبنان) را به همراه چهار افسر ارشد دیگر را بکشد.

هێرشی ئیسرائیل بۆ سەر باڵوێزخانەی ئێران له سوریا
نمایی از سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران که در پی حمله اسرائیل با خاک یکسان شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه تروریستی سپاه پاسداران، و به نقل از اطلاعیه‌ روابط عمومی کل این سازمان، علاوه بر این سه نفر، چهار افسر ارشد دیگر نیز به نام‌‌های  سید مهدی جلالتی،  محسن صداقت، علی آقا بابایی، علی صالحی روزبهانی در حمله مذکور کشته شده‌اند.

بنا به گفته کارشناسان امنیتی-نظامی، اسرائیل از مدتی پیش از برنامه حضور چند فرمانده ارشد سپاه قدس در سوریه و جلسه مشترک آن‌ها با فرماندهان ارشد حزب‌الله در یکی از مکان‌های متعلق به جمهوری اسلای ایران باخبر بوده‌اند و تمام آماده‌کاری‌ها برای کشتن آن‌ها انجام شده بود اما هیچ فرمانی برای اجرایی کردن آن صادر نشده بود.

به گفته منابع موثق خبری آواتودی، با حمله پهپادی "مقاومت اسلامی عراق" در بامداد دوشنبه، ١٣ فروردین‌ماه به یکی از پایگاه‌های دریایی اسرائیل در سواحل خلیج "ایلات"، سران نظامی و سیاسی این کشور تصمیم گرفتن در جواب به این حمله برنامه از پیش تعین شده حذف فرمانده‌هان ارشد سپاه حاضر در سفارت ایران در دمشق را اجرائی کنند.

هێرشی ئیسرائیل بۆ سەر باڵوێزخانەی ئێران
نشست فرماندهان عالیرتبه سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی نعد از جنگ ایران و عراق با حضور محمدرضا زاهدی

خلیج ایلات در منطقه جنوبی اسرائیل و شهر بندری ایلات در مجاورت آن قرار گرفته است و به گفته منبع خبری آواتودی حمله پهپادی گروه تروریستی "مقاومت اسلامی عراق" به یکی از حساسترین پایگاه‌های نظامی اسرائیل چنان برای مقامات ارشد اسرائیل شگفتی آور بوده که عملیات حمله هوایی به ساختمان‌های سفارت ایران در دمشق را عملی ساختند.

تروریست‌های در هیچ کجا در امان نیستند

در بیوگرافی که خبرگزاری حکومتی تسنیم از تروریست محمدرضا زاهدی می‌دهد آمده است: "متولد ١١ آبان ١٣٣٩ در اصفهان،  در سال ١٣٥٩ به سپاه پاسداران پیوست از ١٣٦٢ تا ١٣٦٥ تیپ ٤٤ قمر بنی‌هاشم را از برعهده داشت. در فاصله سالهای ١٣٦٥ تا ١٣٧٠ فرمانده لشکر ١٤ امام حسین بود. سردار زاهدی در فاصله سالهای ١٣٨٤ تا ١٣٨٧ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود. وی از ١٣٨٤ تا ١٣٨٥ با حفظ سمت فرمانده قرارگاه ثارالله نیز شد و از  سال ١٣٩٥ تا ١٣٩٨ معاونت عملیات سپاه پاسداران را هم برعهده داشت. سردار زاهدی از سال ١٣٨٧ تا ١٣٩٥ در نیروی قدس فعالیت می‌کرد و فرمانده سپاه سوریه و لبنان بود".

قاتل کردها و سوری‌ها در حمله هوایی اسرائیل کشته شد
کلکسیونی از تروریست‌های کشته شده بدست اسرائیل: محمدرضا زاهدی به همراه عماد مغنیه، احمد کاظمی و قاسم سلیمانی

محمدرضا زاهدی، در طول سال‌ها فرماندهی و حضور در سپاه تروریستی پاسداران در کشتار و سرکوب قیام کوردها در کوردستان ایران نقش اصلی داشته است. همچنین زاهدی در طول توطئه منطقی علیه کوردستان عراق و حمله مشترک حشد شعبی و سپاه پاسداران به کردستان عراق و اشغال پنجاه درصد این سرزمین بعد از رفراندوم استقلال، بعد از قاسم سلیمانی نقش اصلی را داشته و حتی در زمان هجوم، در منطقه حضور داشته و جنگ علیه کردستان را فرماندهی می‌کرد.

از سوی دگر با آغاز قیام ملت‌های سوریه علیه استبداد بشار اسد و حزب بعث در سال ٢٠١١، زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی، با حضور مستمر در سوریه و سازماندهی نیروهای سپاه قدس و سایر سازمان‌های تروریستی، نقش اصلی در حمایت از بشار اسد و کشتار مردم داشته است.

بنابر گزارشات سازمان‌های ناظر جنگ داخلی سوریه، محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی از جمله برنامه‌ریزان اصلی حملات شیمیایی "غوطه" در سوریه بودند که بنابر گزارش دیده‌بان حقوق بشر در ۲۱ اوت ۲۰۱۳ انجام شد و حداقل یک هزار و سیصد قربانی در پی داشت.

قاتل کردها و سوری‌ها در حمله هوایی اسرائیل کشته شد
تروریست محمدهادی حاجی رحیمی در کنار تروریست حسن ایرلو سفیر سابق ایران در یمن و فرد نزدیک و معتمد قاسم سلیمانی که بر اثر کرونا جان داد

این گزارش تکمیل خواهد شد

گزارش: دالانپر