رفتن به محتوای اصلی

گزارش ویژه: چگونه مقامات اطلاعاتی سردشت مولتی میلیاردر شدند؟

گزارش ویژه: چگونه مقامات اطلاعاتی سردشت مولتی میلیاردر شدند؟
posted onSeptember 5, 2020
noدیدگاه

 بخشی از مواد مخدر صنعتی ایران، شیشه در منطقه سردشت تولید می‌شود. همکاری و شراکت مسئولان اطلاعاتی شهرستان مرزی سردشت باعث شده تعدادی از تولید کنندگان شیشه بتوانند از هرگونه تغییر و پیگرد قانونی در امان بمانند. این در حالی است که هر فردی خارج از بانک اطلاعات سردشت وارد کار تولید و فروش مواد مخدر در ابعاد بسیار کوچک تر هم بشود، دستگیر و اعدام می شود.

 در این ویدیو منازل برخی از تولید کنندگان شیشه در منطقه «بیوران» و دشت «باساوه» سردشت از دور دیده می‌شود. خالد ریوی فرزند محمد کاولانی که مقابل ملازادگان در همان منطقه یک ویلا ساخته و محمد آذری و عموزادەاش عزیز آذری اهل روستای بیوران سردشت جزو عاملان اصلی تولید و پخش مواد مخدر صنعتی هستند.

 بنابر گزارش رسیده فعالیت این گروه وابسته به اطلاعات شهرستان سردشت بدین ترتیب است که آشپزخانه‌های تولید مواد را در اختیار جوانان بیکار و فقیر منطقه قرار می‌دهند و در صورت هر گونه اتفاقی، کارگران آنها دستگیر و خود عاملان اصلی از هرگونه پیگردی در امان می‌مانند. از جمله چندی پیش جوان بیکار و از خانواده ای مستمند به نام «رحیم محمودپور» اهل روستای «بیوران» از توابع سردشت دستگیر و اعدام شد و یا کارگاه تولید یا اصطلاحاً آشپزخانه ای که در اختیار فردی به نام «ادریس حمزه‌ای» بود منفجر شد و در نتیجه ادریس در بیمارستان ارومیه جان باخت.

 باند تولید مواد مخدر صنعتی در منطقه سردشت با همدستی مسئولان اطلاعات این شهرستان در حالی فعالیت می‌کنند که جوانان منطقه مرزی سردشت در بدترین شرایط معیشتی قرار دارند. به طوری که هر هفته یک یا چند نفر از اهالی منطقه به ویژه در روستایی به نام «قلعه رشه» به دلیل کولبری با شلیک مستقیم ماموران جمهوری اسلامی کشته میشوند.

 از اهالی منطقه سردشت می‌خواهیم با آواتودی همکاری کنند تا دست های تولید مواد مخدر صنعتی با همکاری اطلاعات این شهرستان را بیشتر از پیش برملا کنیم و اجازه ندهیم افراد سودجو و خائن اعتیاد این بلای خانمان‌سوز را در جامعه گسترش بدهند.