رفتن به محتوای اصلی

توماج صالحی از تماس تلفنی در زندان محروم شد

توماج صالحی از تماس تلفنی در زندان محروم شد
توماج صالحی، از کردهای بختیاری می‌باشد که ۲۷ آبان امسال پس از ۱۳ ماه با قرار وثیقه آزاد شده بود، اما بار دیگر با «ضرب و شتم» بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد.
posted onMarch 1, 2024
noدیدگاه

همزمان با شکست جمهوری اسلامی ایران در سیرک انتخابات و تحریم گسترده و سراسری آن از سوی مردم، وزارت اطلاعات طی دستوری توماج صالحی، هنرمند مبارز را از هرگونه تماس تلفنی تا اطلاع ثانوی محروم کرد.

عصر جمعه، ١١ اسفندماه، اکاونت توماج صالحی در ایکس که در غیاب این هنرمند توسط فرد یا افراد ناشناسی اداره می‌شود با انتشار پستی اعلام کرد: "پس از انتشار پیام توماج در مورد تحریم انتخابات و در ادامه آزار و اذیت و نقض پیوسته حقوق وی، به دستور وزارت اطلاعات تماس‌های تلفنی توماج را قطع کردند".

گردانندگان این اکاونت یادآور می‌شوند که از سلامت وی هیچ اطلاعی در دست نیست و بدلیل قطع شدن تماس‌های تلفی توماج نمی‌توان گفت آیا او آیا تحت شکنجه میباشد یا خیر.

قابل ذکر است توماج صالحی، با انتشار پیامی از ملت‌های تحت ستم ایران خواسته بود تا به کارزار تحریم سیرک انتخابات ایران ملحق شوند.

او در پیامی که در اکاونتش منتشر شده بود یادآور می‌شود: "فراموش نکن رژیم رای تو رو به مثابه تایید خودش و عملکرد چهل و چند ساله‌اش می‌داند، حتی رای باطله".

توماج صالحی، از کردهای بختیاری می‌باشد، که ۲۷ آبان امسال پس از ۱۳ ماه زندان با قرار وثیقه آزاد شده بود اما پس از انتشار ویدئویی درباره شکنجه‌های اعمال‌شده در مورد او در زندان، نهم آذر بار دیگر با "ضرب و شتم" بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد.