رفتن به محتوای اصلی

️ کشف شبکه انتقال پول مردم ایران بە گروەهای تروریستی، سالیانە ٣٠ میلیون دلار فقط بە حماس

️ کشف شبکه انتقال پول مردم ایران بە گروەهای تروریستی، سالیانە ٣٠ میلیون دلار فقط بە حماس
posted onNovember 11, 2019
noدیدگاه

 

سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل (شاباک) در تازەترین گزارش خود از کشف شبکە انتقال پول جمهوری اسلامی بە سازمان حماس و گروە جهاد اسلامی در فلسطین خبر دادە است.

بر اساس این گزارش جمهوری اسلامی قصد دارد سازمان حماس و گروه جهاد اسلامی در فلسطین را به بازوی عملیاتی خود علیه اسرائیل تبدیل کند، بە همین منظور رژیم ایران کمکهای مالی خود را بە این دو گروە تروریستی از ٦ میلیون دلار بە ٣٠ میلیون دلار افزایش دادە است.

بە گزارش شاباک، انتقال پول به فلسطین از داخل و خارج ایران صورت می گیرد و شبکه های مختلف مالی در روند انتقال پول سهم می گیرند، در برخی از اوقات این پول از طریق صرافی های فلسطینی انتقال داده می شود اما در موارد دیگر، انتقال پول به صورت قاچاق از طریق دریای مدیترانه و یا گذرگاه های مرزی فلسطین به حماس و گروه جهاد اسلامی می رسد.

سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل  همچنین از افشای یک شبکه بزرگ فلسطینی خبر داد که متهم به قاچاق پول به نوار غزه و کرانه باختری است و با استفاده از شیوه های مختلف، به قاچاق پول می پردازد. در همین راستا، شاباک اعلام کرده است که سه تن از صرافان فلسطينی به نام های محمد کامل، فواز محمود ناصر، کمال عبدالرحمن و یک شهروند لبنانی به نام محمد سرور را که با سازمان حماس، حزب الله لبنان و سپاه قدس ایران در ارتباط بودند، بازداشت کرده است.

اواخر ماە اکتبر ، وزارت خزانەداری آمریکا در همکاری با اسرائیل، حساب های بانکی سه شهروند فلسطینی یاد شده را به اتهام انتقال پول از ایران به سازمان حماس مسدود کرد. گفته می شود بازداشت این شبکه مالی، سازمان حماس و گروه جهاد اسلامی را با چالش اقتصادی شدیدی رو به رو کرده است.

یحیی السنوار، رهبر حماس در نوار غزه در ویدیوهای منتشر شدە بارها تایید کردە کە حماس کمکهای مالی، تسلیحاتی و مشاورەای از جمهوری اسلامی دریافت می کند