رفتن به محتوای اصلی

نقش حسین طا‌ئب در حذف ارز ترجیحی

نقش حسین طا‌ئب در حذف ارز ترجیحی
posted onMarch 16, 2022
noدیدگاه

بر اساس گزارش‌های منابع آواتودی در مجلس نظام، دیدار محرمانه رئیس سازمان تروریستی اطلاعات سپاه با نمایندگان مجلس، بر تصمیم نمایندگان درباره حذف ارز ترجیحی تاثیرگذار بوده است.

به گزارش آواتودی، چندی پیش اخباری در رسانه‌های داخلی منتشر شده بود که در آن از دیدار غیرعلنی حسین طائب در اول بهمن ماه با نمایندگان مجلس خبر می‌داد.

موضوع این جلسه ارز ترجیحی بود که هیچ جزئیاتی از آن در رسانه‌ها منتشر نشد.

براساس گزارش‌های منابع آگاه، حسین طائب در این جلسه به تشریح جمع‌بندی نهادهای امنیتی درباره ارز ترجیحی پرداخته و اعلام کرده است که این ارز برای کشور مشکلات امنیتی بسیاری را ایجاد کرده و باید فورا حذف شود.

به نظر می‌رسد، این جلسه با هدف اعمال فشار و جلب نظر نمایندگان مجلس برگزار شده باشد،‌ چرا که پس از این جلسه به یک‌باره بسیاری از نمایندگان مخالف، با حذف ارز ترجیحی موافقت کردند!

این روزها در حالی که جدال میان دستگاه‌های امنیتی، نظارتی و دولتی‌ بر سر حذف ارز ترجیحی همچنان ادامه دارد، این نکته قابل تامل است که  دولت و مجلس که تا چندی پیش اصرار به اجرای این طرح داشتند، به صورت نیمه‌رسمی اعلام می‌کنند که با حذف آن موافق هستند!

چنانکه به نظر می‌رسد، دریافت بازخورد اجتماعی این امر و از دست دادن سبد رای نمایندگان مجلس نظام موجب شده بود که آنها با حذف ارز ترجیحی مخالف باشند.

جالب اینکه نهادهای امنیتی که کارشناسان آنها بارها با حضور در جلسات محرمانه کمیسیون تلفیق هشدار می‌دادند که در صورت اجرای سیاست حذف ارز ترجیحی، مردم به خیابان‌ها خواهند آمد، در جمع‌بندی‌های نهایی خود از سوی نهادها و ارگان‌های مختلف امنیتی در شورای عالی اطلاعات کشور به این نتیجه رسیده‌اند که حذف ارز ترجیحی بهترین کار است!

همین جمع‌بندی موجب شده است که رای نمایندگان مجلس نظام نیز دوباره به سمت حذف ارز ترجیحی چرخش کند!

حال باید دید که اطلاعات تروریستی سپاه با وجود مخالفت مردم، کارشناسان اقتصادی و حتی کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی، چرا بر حذف ارز ترجیحی اصرار می‌کند.