بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

Mesrur Barzani Erdoğan ile görüştü

Mesrur Barzani Erdoğan ile görüştü
Kürdistan Bölge Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, Ankara’daki temasları kapsamında Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.
posted onNovember 28, 2019
noبۆچوون

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye giden Kürdistan Bölge Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, başkent Ankara’da Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Ankara'daki diplomatik temasları kapsamında saat 17.00 sularında Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçen Başbakan Mesrur Barzani, Erdoğan ile görüştü.

Mesrur Barzani görüşmede, Kürdistan Bölge Yönetimi’nin kendi bölgesinde güvenlik, istikrar ve huzur faktörü olduğunu söyledi. Barzani, Türk devletiyle ekonomi başta olmak üzere birçok alanda ikili ilişkilerin gelişmesini istediklerini belirtti.

Görüşmeye Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

Bölge Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, Ankara ziyareti kapsamında sabah saatlerinde Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’yla da bir görüşme gerçekleştirmişti. Barzani, Çavuşoğlu ile görüşmesi ardından düzenlenen ortak basın toplantısında görüşmede bölgedeki gelişmeleri ele aldıklarını ve bölgenin barış ve istikrarı konusunda hemfikir olduklarını belirtmişti. Mesrur Barzani, Türk devletiyle ilişkilerinin çok önemli olduğunu söylemişti.

Mesrur Barzani’nin Kürdistan Bölge Yönetimi Başbakan’ı olarak göreve başladığı tarihte başta Türk devleti olmak üzere birçok ülkeden ziyaret daveti almıştı.