رفتن به محتوای اصلی

فشارهای روانی زندان بار دیگر سامان یاسین را روانه بیمارستان کرد

فشارهای روانی زندان بار دیگر سامان یاسین را روانه بیمارستان کرد
تصویری از سامان یاسین، خواننده معترض کورد که در ابتدا به اعدام محکوم شد و اما در بازنگری حکم، به پنج سال تبعید محکوم شد
در حالیکه جهان با اعلام حکم اعدام توماج صالحی دچار شوک شده، فشارهای نیروهای امنیتی و ابهام در وضعیت سامان یاسین نیز، او را دچار اختلالات روانی شدید کرده است
posted onMay 18, 2024
noدیدگاه

سامان یاسین، خواننده معترض زندانی، شامگاه جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه ١٤٠٣ شمسی، بر اثر تشنج شدید از زندان بقزلحصار کرج به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس خبر رسیده به آواتودی، سامان یاسین بعلت فشار عصبی دچار تشنج و به بهداری زندان قزلحصار منتقل شده و از آنجا نیز با تشخیص پزشک کشیک، با برانکارد به بیمارستان اعزام گردید.

به گفته منبع خبری آواتودی، سامان یاسین حوالی ظهر روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از بیمارستان به زندان بازگردانده شد در حالیکه وضعیت جسمی او هنوز وخیم میباشد بصورت مداوم دچار تهوع است.

سامان یاسین، رپر کرد میباشد که تنها بدلیل انتشار چند آهنگ در حمایت از اعتراضات سراسری ۱۴۰١ شمسی توسط نهادهای امنیتی بازداشت و در ابتدا محکوم به اعدام و

سامان یاسین از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بشدت شکنجه شده بود که بخاطر این شکنجەهای بینی اش دچار شکستگی شده است.

دادگاه در ابتدا سامان یاسین را بخاطر خواندن آهنگهای اعتراضی به مرگ محکوم کرد اما وکیل سامان روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه ١٤٠٣، اعلام کرد که دادگاه انقلاب تهران پس از ۱۸ ماه حبس موقت، این زندانی سیاسی را به پنج سال تبعید به یکی از شهرهای استان کرمان محکوم کرده است.

قابل ذکر است توماج صالحی، رپر معترض به سیاستهای ضدبشری جمهوری اسلامی ایران، نیز تنها بخاطر خواندن چند آهنگ اعتراضی بازداشت و در یک محاکمه نمایشی به اعدام محکوم شده است.