رفتن به محتوای اصلی

فروش ماسک‌ و گان‌های اهدایی به جمهوری اسلامی در بازار آزاد

فروش ماسک‌ و گان‌های اهدایی به جمهوری اسلامی در بازار آزاد
جمهوری اسلامی، اقلام بهداشتی اهدایی کشورهای دیگر برای مقابله با ویروس کرونا را در بازار آزاد و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رساند.
posted onMarch 24, 2020
noدیدگاه

به گزارش آواتودی، اسناد و تصاویر جدیدی در اختیار خبرنگار ما قرار گرفته است که نشان می‌دهد، جمهوری اسلامی حتی در بحرانی‌ترین شرایط نیز حاضر به کمک به مردم ایران نیست.

سران جمهوری اسلامی طی روزهای اخیر با ارائه درخواست‌های متعدد به جامعه جهانی از جمله اتحادیه اروپا و صندوق بین‌اللملی پول، ضمن دریافت کمک‌های چند صد میلیون دلاری، از آنها خواسته است تا از آمریکا بخواهند تا تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی لغو شود.

در این راستا، برخی از کشورها از جمله فرانسه، انگلیس و آلمان کمک‌های نقدی و غیر نقدی شامل اقلام بهداشتی را در اختیار ایران قرار دادند، اما اقلام بهداشتی اعم ماسک و گان و دستکش‌های بهداشتی اهدا شده هم اکنون با قیمت‌های گزاف در بازار آزاد توسط جمهوری اسلامی به فروش می‌رسد.

به عنوان نمونه تصاویری در اختیار خبرنگار آواتودی قرار دارد که نشان می‌دهد بسته‌های ماسک بهداشتی که هر کدام دارای 50 عدد ماسک است، به قیمت چهار هزار تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد. این بسته‌ها دارای مارک و مهر شرکت‌های اروپایی است.

همچنین بسته‌های گان (پوشش محافظتی بهداشتی) نیز به قیمت گزاف و باورنکردنی 120 هزار تومان در بازار آزاد ایران به فروش می‌رسد که تماما تولید کشورهای اروپایی است.

حال این پرسش مطرح می‌شود که اگر این اقلام در بازار وجود دارد، چرا در اختیار پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و کارکنان بیمارستان‌های قرار نمی‌گیرد و آنها مجبور هستند به صورت سهمیه‌بندی از این اقلام استفاده کنند.

اسناد موثقی در اختیار آواتودی قرار دارد که نشان می‌دهد، بخش زیادی از کمک‌های بهداشت جهانی توسط جمهوری اسلامی در بازار به فروش می‌رسد.