رفتن به محتوای اصلی

فاجعه تتلو مولود نظام است؛ مسئولیت شما کجاست؟

فاجعه تتلو مولود نظام است؛ مسئولیت شما کجاست؟
posted onSeptember 24, 2019
noدیدگاه

آواتودی*

رادیو فردا یک‌شنبه 31 شهریور خبر داد که امیر حسین مقصودلو، تتلو، گفته است که اگر 13 میلیون درخواست در اینستاگرام برای او نوشته شود، او آهنگ جدیدش را منتشر خواهد کرد.

بعدا رادیو فردا خبر داد که تتلو گفته که شمار درخواست کنندگان باید به 15 میلیون برسد. حالا درخواست‌ها از این تعداد  فراتر رفته است؛

بدین ترتیب، ایرانیان در اینستاگرام در مقایسه با سراسر جهان بر سر یک موضوع رکورد شکسته‌اند!!

فاجعه‌ای به نام تتلو مولود نظامی است که یک ملت را گرفتار کرده و کسی مانند او را به هنرمند مورد توجه جوانان کشورش مبدل کرده است.

او می‌خواست فوتبالیست شود اما صدای نداشته خود را در ترانه خوانی نیز امتحان کرد و با رفتارهای غیرعادی، و خالکوبی‌های بیمارگونه، پریشانی روح و روان خود را هر بار بیش‌تر ثابت کرد؛ رفتار و گفته‌های رکیک او چندی پیش در یک به اصطلاح کنسرت در یکی از کشورهای همسایه عزیز ایران و مردم محترم آن کشور که دلبسته ایران و ایرانیان بودند، می‌بایست موجب می‌شد که اگر براستی کسی طرفدار اوست، وی را نزد روان درمانگر ببرد.

تتلو نیازمند درمان روحی و روانی است؛ همانند بسیاری از مردم گرفتار شده در چنگال یک رژیم پلید. همان رژیمی که ابراهیم رییسی زمانی که نامزد انتخابات بود، از این فرد نیز سو استفاده کرد و با عکس انداختن با او، در صدد گردآوری رای بود.

این روزها میلیون‌ها نوجوان در سراسر جهان در اعتراض به وضعیت محیط  زیست در دهها کشور تظاهرات کرده‌اند؛ یک دختر نوجوان 16 ساله سوئدی با ابتکارات خود توانسته است کاری کند که صدها سیاستمدار در راه حفظ محیط زیست نکرده‌اند. این تلاش در کشورهایی است که وضعیت محیط زیست در آن برخلاف ایران، یک فاجعه تمام عیار نیست.

اما بیش از 15 میلیون نوجوان ایرانی به جای تلاش در راه رهایی میهن خود، در فکر اجرای منویات تتلوی گرفتار هستند؟

درخواست میلیونی از او در اینستاگرام برای پخش ترانه‌اش، در روز اول مهر منتشر شده است؛ روزی که استاد مسلم و یگانه آواز کشورمان، محمد رضا شجریان، در بستر بیماری سرطان هفتاد و نهمین سالروز تولدش بود؛ استادی که بیش از 40 سال است در برابر رژیمی ظالم سر خم نکرده است و اسطوره‌ای بی‌بدیل هم در آواز و موسیقی و هم در مقاومت در برابر یک حکومت فاسد و نماد ظلم مسلم است.

براستی اگر درخواست میلیونی جوانان و نوجوانان‌مان برای پخش یک ترانه از فردی گرفتار و نیازمند کمک روحی با صدایی کاملا عادی و رفتاری غریب و غیر محترم، نشان سقوط یک ملت نیست، چه نام دارد؟

استفاده ایرانیان از شبکه‌های اجتماعی به این سطح نزول کرده است؟ بیهوده نیست که رژیم بیش از 40 سال است چند نسل از مردم ایران را سوزانده و تتلوها نماد جامعه شده‌اند.

تتلو مولود نظام است؛ اما مسئولیت فردی شما کجاست؟

 

نوشته سردبیری بخش فارسی آواتودی

      ________________________________
*      گزارش‌های خبری، مطالب تحلیلی، مقالات و نوشته‌های سردبیری بخش فارسی شبکه آواتودی، کپی شده از منابع دیگر نیست. تمامی مطالب بخش فارسی، ویژه شبکه آواتودی نوشته و یا از منابع معتبر بین‌المللی گردآوری، ترجمه، تهیه و تنظیم می‌شود. هم‌زمان، ارزش خبر و گزارش را در همراهی آن با ارزیابی می‌دانیم.