رفتن به محتوای اصلی

مردم در تظاهرات: «نه پول داریم، نه بنزین؛ گور بابای فلسطین»؛ خامنه‌ای: «باز به فلسطین کمک می‌کنیم»

مردم در تظاهرات: «نه پول داریم، نه بنزین؛ گور بابای فلسطین»؛ خامنه‌ای: «باز به فلسطین کمک می‌کنیم»
posted onNovember 18, 2019
noدیدگاه

آواتودی*

مردم ایران، بویژه جوانان، در تظاهراتی که از روز جمعه 24 آبان/ 15 نوامبر  سراسر ایران را در برگرفته، شعار می‌دهند؛ «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»؛ «نه پول داریم، نه بنزین؛ گور بابای فلسطین».

این سخنان آنها پاسخی دیگر به لجاجت‌های علی خامنه‌ای و سردمداران حکومت او  است که در روزهای گذشته در اوج حملات راکتی سازمان تروریستی جهاد اسلامی فلسطین به اسرائیل، دوباره گفته بودند که کمک‌های مالی و تسلیحاتی و نظامی و معنوی ایران را شامل این گروه ترور فلسطینی و سایر گروه‌های مسلحی که با اسرائیل بجنگند، خواهند کرد.

تنها ساعاتی بعد از  اعلام سه برابر شدن بهای بنزین در ایران، علی خامنه‌ای روز جمعه در دیدار با سران نظام و مهمانان کنفرانس موسوم به «وحدت اسلامی» که با هزینه بیت‌المال ایران چند هزار تن از مزدوران حکومت ایران در منطقه و جهان را مهمان کرده بودند، بدون اشاره به رنجی که مردم ایران از 41 سال فلسطینی کردن سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌برند، گفت حکومت اسلامی از آغاز کار خود به «صراحت گفته و باز خواهد گفت که از فلسطینیان در مقاومت آنها در برابر رژیم صهیونیستی (اسرائیل) حمایت کرده و باز خواهد کرد و این رویه را فاش گفته و پنهانکاری در آن ندارد».

خامنه‌ای البته این بار مدعی شد که رژیم او تنها «خواهان نابودی رژیم صهیونیستی است و هیچ کاری به یهودیان ندارد»؛ این ادعای دروغین در حالی است که رژیم ایران یهودیان ساکن اسرائیل را بخشی از حکومت اسرائیل می‌داند و همواره در کشتن آنها شادی کرده و قتل و ربودن آنها را از طریق گروههای مورد حمایتش در لبنان و سرزمینهای فلسطینی تشویق و تایید کرده است.

رژیم ایران با وجود آنکه در سال گذشته زیر سخت‌ترین تحریم‌ها بوده، اما حمایت مالی از حماس را به 370 میلیون دلار در سال و حمایت از جهاد اسلامی فلسطین را به 70 میلیون دلار در سال افزایش داده و  حمایت‌های مالی‌اش از حزب‌الله همچنان نزدیک به یک میلیارد دلار است.

برایان هوک رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا به تازگی بر اساس آمار و ارقام رسمی گفت که رژیم ایران برای سرپا نگاهداشتن بشار اسد در سوریه و نیز حشدالشعبی  و دیگر گروههای نیابتی‌اش 16 میلیارد دلار پول خرج کرده است.

این در حالی است که درآمد نفتی ایران به صفر نزدیک شده و برای همین است که رژیم جهت تامین پول، با تصمیم به سه برابر کردن بهای بنزین، عملا دست خود را در جیب خالی مردم فقیر ایران کرده تا از این راه، همچنان نان را از حلقوم ایرانیان بیرون آورده و آن را به بشکه‌ی بی‌انتها و سوراخ شده فلسطینیان و سایر گروههای تروریستی مورد حمایتش در منطقه و جهان بریزد.

گزارش 217 صفحه‌ای هفته گذشته موسسه بریتانیایی آی‌آی‌اس‌اس تاکید کرد که برای رژیم ایران، حفظ گروههای نیابتی تروریستی‌اش در منطقه، مانند گروههای فلسطینی و حزب‌الله و حشد الشعبی، از بمب اتمی و موشک‌های دوربردش نیز مهم‌تر شده است.

مردم ایران باید آگاه باشند که با پرداخت پول سه برابری بهای بنزین و تحمل گرانی‌های بیشتر، رژیم عملا در ادامه برنامه‌های حمایتی‌اش از گروههای تروریستی، مصمم‌تر و گستاخ‌تر می‌شود.

       ________________________________

*   گزارش‌های خبری، مطالب تحلیلی، مقالات و نوشته‌های سردبیری بخش فارسی شبکه آواتودی، کپی شده از منابع دیگر نیست. تمامی مطالب بخش فارسی، ویژه شبکه آواتودی نوشته و یا از منابع معتبر بین‌المللی گردآوری، ترجمه، تهیه و تنظیم می‌شود. هم‌زمان، ارزش خبر و گزارش را در همراهی آن با ارزیابی می‌دانیم.