رفتن به محتوای اصلی

کشف قریب به سه هزار کیلو گوشت فاسد در کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب

کشف قریب به سه هزار کیلو گوشت فاسد در کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب
تصویر آرشیوی است
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مافیای واردات گوشت فاسد و غیراستاندارد به استان‌های کردستان ایران را کنترل و اداره می‌کند
posted onMarch 28, 2024
noدیدگاه

سازمان‌های ذی‌ربط در شهرستان‌های کرمانشاه و اسلام آباد غرب از کشف و ضبط قریب به سه هزار تن گوشت فاسد در رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، سردخانه‌ها، قصابی‌ها و شرکت‌های فرآورده‌های گوشتی خبر دادند.

روز پنج‌شنبه، نه فروردین‌ماه ١٤٠١ شمسی، خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به نقل از دکتر تورج کرمیان، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گزارش داد، طی ۱۴۱۰ بازدیدی که تنها طی روزهای اخیر از سردخانه ها، مراکز بسته بندی، کشتارگاه‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها انجام شده بیش از دو تن گوشت فاسد و غیراستاندارد کشف و ضبط شده است.

از سوی دیگر، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسلام‌آبادغرب نیز در اظهاراتی مشابه گفت: "در بازدیدهای صورت گرفته از یک رستوران، ۶۴۵ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی کشف و واحد متخلف پلمب شد".

برپایه اظهارات شهروندان اسلام آبادغرب، این چندمین بار است که مقادیر قابل توجهی از گوشت فاسد در انبار این رستوران کشف و ضبط می‌شود اما هربار صاحب این رستوران توانسته با پرداخت رشوه به مقامات قضائی و نیروی انتظامی و اداره دامپزشکی دوباره به کار خود ادامه دهد.

پیشتر، آواتودی طی گزارشی به نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واردات و توزیع هزاران تن گوشت فاسد در استان‌های کردستان ایران پرداخته بود در حالی که این مناطق نه تنها از لحاظ تولید گوشت هیچ نیازی به واردات ندارد بلکه همزمان می‌تواند نیازهای سراسر ایران را نیز تامین کند.