رفتن به محتوای اصلی

اختصاصی/ وزیر کشور استانداران را موظف کرده تا آمار مشارکت در انتخابات را افزایش دهند

وزیر کشور استانداران را موظف کرده تا آمار مشارکت در انتخابات را دستکاری کنند
ملت‌های ایران در ١١ اسفندماه ١٤٠٢ یکصدا تحریم انتخابات رافریاد زدند
posted onMarch 3, 2024
noدیدگاه

بنابر سندی که بدست آواتودی رسیده، احمد وحیدی، وزیر کشور، در نامه‌ای محرمانه، تمام استانداران را موظف کرده که با استفاده از "کد ملی افراد فراری و تحت تعقیب معاند در خارج از کشور، میزان مشارکت را به نفع کاندیداهای مطلوب" افزایش دهند.

روز ١٣ اسفندماه ١٤٠٢ شمسی، یک منبع موثق خبری، تصویری از یک نامه محرمانه ارسالی از وزارت کشور خطاب به تمام استانداران را برای آواتودی ارسال کرده که در آن احمد وحیدی، وزیر کشور علنا به پائین بودن میزان مشارکت در سراسر ایران اعتراف می‌کند و منبع خود را نیز گزارشات واصله از سوی همین استانداران ذکر می‌کند.

وزیر کشور در نامه محرمانه خود به استانداران، عامل پائین بودن میزان مشارکت مردم در انتخابات دور دوازدهم مجلس شوری اسلامی و دور ششم خبرگان رهبری را "گروهک منافقین با پشتیبانی اروپای منحوس و گروهک‌های تجزیه طلب کرد مستقر در شمال عراق" معرفی می‌کند و آنرا "در راستای منافع استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی" می‌شمارد.

اعتراف حکومت به مشارکت پائین در انتخابات

او همچنین از کارزار سراسری تحریم انتخابات جمهوری اسلامی با عنوان "سیرک تحریم انتخابات" یاد می‌کند. قابل ذکر است فعالین سیاسی و اجتماعی و مبارزین راه آزادی، در فراخوان‌های خود برای تحریم انتخابات، از اصطلاح "سیرک انتخابات جمهوری اسلامی ایران" یاد کرده‌اند.

همچنین وزیر کشور تهدید می‌کند "در اسرع وقت با این دشمنان قسم خورده انقلاب تسویه حساب" خواهد کرد. بی‌شک خشم نهفته در این جمله ناشی از پائین بودن بی‌سابقه میزان مشارکت عمومی در انتخابات ١١ اسفندماه می‌باشد. پیشتر آواتودی بنابر منابع موثق خود در سازمان‌های حساس کشوری اعلام کرده بود: "میزان مشارکت در کردستان هشت درصد و در بخش‌های دیگر ایران کمتر از ١٥ درصد می‌باشد".

در پایان نامه مذکور احمد وحیدی، با اشاره به "دستورالعمل محرمانه شماره ٩٤ شورای عالی امنیت ملی کشور در خصوص این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی" از استانداران می‌خواهد که نرخ مشارکت را با استفاده از "کد ملی افراد فراری و تحت تعقیب معاند در خارج از کشور، میزان مشارکت را به نفع کاندیداهای مطلوب" افزایش دهند تا از این طریق "دست آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی از از شیطنتهای رسانه‌ای علیه نظام محدود فرمایید".