رفتن به محتوای اصلی

افزایش موج دستگیری، قتل عمد و کشتار کردها! ایران را به صدای واحد اعتراض تبدیل کنیم!

افزایش موج دستگیری، قتل عمد و کشتار کردها! ایران را به صدای واحد اعتراض تبدیل کنیم!
قتل یک جوان ٢١ ساله بدون هیچگونه دلیلی، جنایت ماموران جمهوری اسلامی و تهدید خانواده به سکوت!
posted onFebruary 8, 2021
noدیدگاه

 «مهرداد طالشی» فرزند خسرو جوان ۲۱ ساله ورزشکار اهل دیواندره کردستان بدون هیچگونه دلیل و اتهامی بازداشت و در کمتر از ۲ روز توسط ماموران جمهوری اسلامی به قتل رسید! 

مهرداد طالشی که از دو سال پیش برای زندگی پیش خواهرش از دیواندره کردستان به تهران رفته بود ساعت ۵ بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۳ بهمن ١٣٩٩ برای خرید میوه از خانه خارج شد و در مسیر رفتن به مغازه توسط ماموران کلانتری ۱۱۳ در مقابل متروی بازار تهران بازداشت شد و بدون آنکه اجازه داده شود به خانواده اش خبر بدهد، به کلانتری ۱۱۵ منتقل شد. مهرداد در جریان بازجویی مأموران با ضربه به پشت سر به شهادت رسید.

 مأموران آگاهی شاهپور ساعت ۶:۳۰ بامداد چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹ جنازه مهرداد طالشی جوان ۲۱ ساله کردستانی را به بیمارستان بهارلو تحویل دادند و در ساعت ۸:۳۰ به خسرو پدر مهرداد زنگ زده و از او خواستند برای تحویل گرفتن جنازه به تهران برود.

 بنابر گزارش رسیده، مهرداد طالشی با ضربه به پشت سر به شهادت رسیده، ولی ماموران آگاهی با انکار حقیقت ادعا کرده اند « مقتول به دلیل ترس از دستگیری سکته کرده است!» دروغی که توجیه ناپذیر است. زیرا دوستان مهرداد شهادت می دهند که او ورزشکاری جسور و شجاع بود.

 جسد مهرداد طالشی روز یکشنبه ۱۹ بهمن در سنندج در خفا به خاک سپرده شد. ماموران لباس شخصی اطلاعات جمهوری اسلامی پس از این جنایت امروز دوشنبه خانواده طالشی را تهدید کردند که این جنایت را جایی بازگو نکنند و با هیچ کسی تماس نگیرند و اجازه ندهند مردم دیواندره به منزل پدری مهرداد در خیابان خمینی جنب شهرک صنعتی شهرستان دیواندره بروند.

 خانواده شهید مهرداد طالشی و مردم نباید مقابل این جنایت فاحش و غیرقابل قبول سکوت کنند. اهالی شرافتمند دیواندره شرکت گسترده در مراسم ختم مهرداد طالشی، جوان بی گناهی که عضو هیچ حزبی نبوده و سابقه سیاسی نداشته و صرفا به دلیل کورد بودن و ظن مخالفت با جمهوری اسلامی شکنجه و به شهادت رسیده، مشارکت کنند.