رفتن به محتوای اصلی

شلیک مستقیم نیروی انتظامی موجب زخمی شدن دو جوان کرد شد

شلیک مستقیم نیروی انتظامی موجب زخمی شدن دو جوان کرد شد
تصاویری از محل اصابت تیر به پاهای دو جوان کرد بدست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
شلیک مستقیم به شهروندان کرد در استان‌های کردستان ایران بطور مکرر ادامه دارد و تاکنون صدها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
posted onMarch 25, 2024
noدیدگاه

روز شنبه، چهارم فروردین‌ماه ١٤٠٣ شمسی، نیروهای فرماندهی انتظامی جمهوری اسلام ایران، بدون هشدار قبلی به دو جوان کرد اهل کرمانشاه که در حال رقص کردی و شادی بودند شلیک کرده و آن‌ها را بشدت زخمی کردند.

بنابر گزارشات واصله به آواتودی، دو جوان کرمانشاهی بنام‌های محمد احمدیان و آرمان بصیری، تنها بدلیل پخش موسیقی و شادی کردن و رقص کردی در فضای سبز پارک شرقی کرمانشاه، با هجوم گروهی‌ از نیروهای فرماندهی انتظامی جمهوری اسلام ایران روبرو شدند.

نیروهای نظامی ایران با علم به اینکه این افراد مسلح نیستند و بدون هشدار قبلی، به سمت آنان شلیک کردند.

برپایه اظهارات یکی از نزدیکان محمد احمدیان که گفتگویی اختصاصی با آواتودی داشت، این دو جوان کرد بشدت از ناحیه پا و لگن آسیب دیده‌اند و به گفته پزشکان احتمالا دچار آسیب دائمی در راه رفتن خواهند شد.

کردها در استان‌های کردستان ایران، به مدت قریب به یک ماه آغاز سال نو کردی و نوروز را جشن می‌گیرند.

نوروز به عنوان جشن باستانی کردستان نماد مقاومت و مبارزه علیه استبداد و ظلم می‌باشد به همین خاطر با شور شوق ویژه‌ای این مناسبت را جشن می‌گیرند.

قابل ذکر است همزمان با این جنایت، نیروهای نظامی جمهوری اسلام ایران ، با شلیک مستقیم به جوان دیگری بنام سهند کارگر، ساکن شهرک وحدت کرج او را به قتل رساندند.