Skip to main content

Netanyahu: Hizbullah ateşle oynuyor

Netanyahu: Hizbullah ateşle oynuyor
Dün akşam İsrail ordusu ile İran rejimi güdümündeki Lübnan’daki Hizbullah güçleri arasında Lübnan sınırında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirilirken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada “Hizbullah ateşle oynuyor” dedi.
posted onJuly 28, 2020
nocomment

İsrail ordusu ile İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan’daki hamisi olan Hizbullah güçleri arasında Lübnan sınırında çıkan şiddetli çatışmaların ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Hizbullah ateşle oynuyor” dedi.

Dün akşam saatlerinde İsrail’in Lübnan sınırında İsrail ordu güçleri ile Hizbullah militanları arasında şiddetli çatışma çıktığı, çatışmada ağır silahların kullanıldığı kaydedildi.

İsrail ordusunun Lübnan sınırındaki vatandaşlarına evlerinde kalma talimatı verdi.

Hizbullah ise sınırdaki çatışmanın ardından, “Bugün bizim tarafımızdan herhangi bir ateş edilme ya da çatışmaya girme durumu yaşanmadı” açıklamasıyla olayı ret etti.

“Hizbullah ateşle oynuyor”

Hizbullah’ın açıklamasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Bugün bir Hizbullah hücresi İsrail topraklarına sızma girişiminde bulundu. İsrail kuvvetleri ise bu girişimi anında engelledi” açıklamasında bulundu.

“Hizbullah ateşle oynuyor” ifadelerini kullanan Netanyahu, “Tüm saldırılardan Hizbullah ve Lübnan sorumludur. Bize karşı yapılan saldırılara büyük bir güçle karşılık vereceğiz” şeklinde sert konuştu.