Skip to main content

Ermenista ve Azerbaycan yeniden çatıştı

Ermenista ve Azerbaycan yeniden çatıştı
Resmi olarak savaş halinde bulunan Azerbaycan ve Ermenistan ordu güçleri sınırda yeniden çatıştı. Çatışmada Azerbaycan ordusundan en az 3 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.
posted onJuly 13, 2020
nocomment

Resmi olarak savaş halinde bulunan Azerbaycan ve Ermenistan ordu güçleri sınırda yeniden çatıştı. Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma çıktı. Çatışmada, ölü ve yaralıların olduğu belirtildi

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da kullanarak gerçekleştirmek istediği saldırı girişiminin önlendiği belirtildi.

Açıklamada, Azerbaycan ordusunun karşılık verdiği, Ermenistan askerlerinin kayıp vererek geri çekildiği kaydedildi.

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan 3 askerin hayatını kaybettiği, 5 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki pozisyonlarının Azerbaycan ordusu tarafından bombalandığını duyuruldu.

Açıklamada, “Bugün saat 12: 30’da, bir UAZ aracında hareket eden Azerbaycan birlikleri Tovuz bölgesi yönünde bilinmeyen nedenlerden dolayı Ermenistan devlet sınırını ihlal etmeye çalıştı. Ermenistan tarafından yapılan uyarıdan sonra Azerbaycan askerleri araçlarını bırakıp mevzilerine geri çekildiler. Bundan sonra Azerbaycan birlikleri bir kez daha Ermenistan askeri mevzilerini ele geçirmeye ve topçu ateşi açmaya çalıştı” ifadelerine yer verildi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı, çatışmalarda Ermenistan birliklerinin kayıp vermediğini belirtti.