Ana içeriğe atla

İran rejimi intihar bombacısı topluyor

İran rejimi intihar bombacısı topluyor
İran rejimi, ABD tarafından Bağdat’ta 3 Ocak’ta düzenlenen hava saldırısı sonucu öldürülen Pasdaranlara bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin intikamının alınması için rejim yanlısı genç kadın ve erkekleri intihar bombacısı olmaları amacıyla toplamaya başladığı ortaya çıktı.
posted onJanuary 7, 2020
noyorum

İran İslam Cumhuriyetinin ABD tarafından Bağdat’ta 3 Ocak’ta düzenlenen hava saldırısı sonucu öldürülen Devrim Muhafızları (Pasdaran) Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin intikamının alınması için rejim yanlısı gençleri intihar bombacısı olmaları amacıyla toplamaya başladığı bildirildi.

AVATODAY’in ulaştığı gönüllü intihar bombacısı olmak isteyenler için düzenlenmiş başvuru formunda ‘Kime karşı kendini havaya uçuracaksın?’ sorusu yer almakta ve işaretlenmesi için sunulan seçeneklerde ‘ABD’, ‘İsrail’ ve ‘İslam ülkelerine el uzatanlar’ seçenekleri yer almakta.

ABD ve İsrail’e karşı saldırılar

Bir diğer hazırlanmış form ise ABD ve İsrail’e karşı şehit olma formu. Bu formda “Halkının çıkarları doğrultusunda hayatını bahşeden her genç, kadın ve erkek kutsaldır” ifadeleri yer alıyor.

Bir diğer form ise “yarani exirulzeman" (Ahir zaman yarenleri” ismindeki form. Bu form büyük saldırılar için hazır durumda olan intihar bombacıları için düzenlenmiş bir form.

بەڵگەگەکاتننن

 

Tetiği Hizbullah Tugayları çekti

Haşdi Şabi’ye bağlı Hizbullah Tugayları grubunun Irak’taki bir ABD askeri üssüne 1 Amerikalının ölümü ve 4 ABD askeri ile 2 Irak askerinin yaralanması ile sonuçlanan füzel saldırı gerçekleştirmesi, ardından da ABD hava kuvvetlerinin Hizbullah Tugaylarının Irak ve Suriye’deki askeri noktalarına 28 kişinin ölümü ve 60’a yakın kişinin de yaralanması ile sonuçlanan geniş kapsamlı hava saldırısı düzenlemesinden sonra Irak’taki İran rejimi yandaşları, ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğine saldırmış ve elçilik duvarlarını ateşe vermişti.

Bunun ardından ise ABD güçleri 3 Ocak’ta Bağdat Havalimanı yakınlarında, Ürdün’den Irak’a geldiği düşünülen İran rejimi Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve bazı İran rejimi subayları ile onları karşılamaya giden İran rejimi güdümündeki Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis ve bazı Haşd yetkililerini hedef almış, saldırı sonucu Süleymani ve Mühendis dahil 10 kişi öldürülmüştü.

İran rejiminin Irak, Suriye, Lübnan ve diğer birçok ülkedeki gizli askeri örgütlenmelerini dizayn eden ve bu ülkelerdeki askeri operasyonları yürüten Kasım Süleymani’nin öldürülmesi dünyada büyük bir yankı uyandırdı.

ABD saldırısı ardından İran rejim yetkilileri intikam tehditleri savururken ABD tarafı da, askeri güçleri veya vatandaşlarına karşı gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya misliyle karşılık verileceği açıklamaları geldi.