Ana içeriğe atla

Sirawan Cezaevinde 250 mahkum Coronavirüse yakalandı

Sirawan Cezaevinde 250 mahkum Coronavirüse yakalandı
Sistan-Belucistan’da Coronavirüs salgınının tehlikeli boyutlara vardığı belirtilirken İran rejim yetkililerinin hiçbir ünlem almamasından dolayı bu eyaletin sadece Sirawan kenti cezaevlinde 10 cezaevi çalışanı ve 250 mahkumun Coronavirüse yakalandığı bildirildi.
posted onAugust 13, 2020
noyorum

Sistan-Belucistan eyaletletinde yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgınının tehlikeli boyutlara vardığı bildirilirken AVATODAY’in kendi kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre bu eyalettin Sirawan kenti cezaevinde 10 cezaevi çalışanıyla birlikte 250 mahkum Coronavirüse yakalandı.

Kaynaklar Sistan-Belucistan eyaletinde İran rejiminin hiçbir önleyici tedbir almamasından dolayı eyalette olduğu gibi cezaevlerinde de Coronavirüsün hızla yayıldığını, tehlikeli gidişata rağmen bu cezaevlerindeki mahkumlar için herhangi bir ilaç ve tedavi ekipmanının temin edilmediğini aktardı.

Cezaevlerinde mahkumların toplu bir şekilde tutulduğu ve bunun da virüsün hızla yayılmasına neden olduğunu kaydeden kaynaklar, doktor sayısının az olmasının yanı sıra varolan ilaç stoklarının da çok yetersiz olduğunu bildirdi.

Kaynaklar sadece Sistan-Belucistan eyaletinin Sirawan kenti cezaevinde 10 cezaevi çalışanıyla birlikte 250 mahkumun Coronavirüse yakalandığını aktardı.

Sirawan Cezaevi Müdürü geçtiğimiz haftalarda Coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.