Skip to main content

Hamaney’in adamı: Coronavirüsü yayın, o Mehdi’nin geliş alametidir

Hamaney’in adamı: Coronavirüsü yayın, o Mehdi’nin geliş alametidir
İran rejimi Dini Lideri Ali Hamaney’in en etkin adamlarından olan Ali Rıza Penahyan, insan hayatını hiçe sayan bir açıklamada bulunarak Coronavirüsün yayılması gerektiği söyledi. Penahyan, “Coronavirüsün ortaya çıkması İman Mehdi’nin geliş alametidir” dedi.
posted onMarch 15, 2020
nocomment

İran İslam Cumhuriyeti Dini Lideri Ali Hamaney’e yakın isimlerden birisi olan Ali Rıza Penahyan, insan hayatını hiçe sayan gayri insani ve akli bir skandala imza attı.

Halka seslenen Penahyan, Coronavirüsü yaymalarını istedi. Penahyan Coronavirüsün ortaya çıkması İmam Mehdi’nin çıkış alametidir” dedi.

İran rejiminin Şii imamlarından Ali Rıza Penahyan, Tesnim haber ajansına yaptığı açıklamada, hastalıkların yayılması ve doğal felaketlerin çoğalmasının ‘İmam Mehdi’nin çıkış alameti olduğunu söyledi.

Açıklamasında halka ve sağlık çalışanlarına seslenen Ali Rıza Penahyan, Coronavirüsün herkese ve her tarafa yaymalarını isteyerek, bunun ‘İmam Mehdi’nin çıkış alametlerinden olduğu gibi gayri akli ve insani bir skandala imza attı.

Penahyan açıklamasının devamında, Coronavirüsün ortaya çıkmasındaki felsefenin, bütün insanlığın yok olmayla karşı karşıya kalarak çaresiz hale gelmesi ve bir kurtarıcının (İmam Mehdi) gelerek insanları kurtarması olarak yorumladı.

Ekonomik krizlerle boğuşan devletlerde dini yönetimlerin iktidara gelmesi gerektiğini savunan Penahyan, ‘İmam Mehdi’nin de böyle bir zamanda ortaya çıkacağını iddia etti.

Açıklamalarının sonunda Şii mezhep taraftarlarına seslenen Ali Rıza Penahyan, bol bol dua etmelerini, Ramazan Ayı’ndan önce ‘İmam Mehdi’nin zuhur edeceğini de iddia etti.