Ana içeriğe atla

Kürt devrimciler Diwander’de 3 Pasdar ile 2 Cahşı öldürdü

Kürt devrimciler Diwander’de 3 Pasdar ile 2 Cahşı öldürdü
Kürt devrimci gençlerin dün gece Rojhelat’ın Diwander kentinde, Pasdaranlara bağlı Meriwan Beytulmukades Ordusu Komutanı Şekiba Selimi ile birlikte Pasdarlardan Mihemed Leşkeri ile Caferi Nizampur’un yanı sıra 2 cahşı da öldürdükleri bildirildi.
posted onMay 6, 2020
noyorum

Doğu Kürdistanlı (Rojhelat) Kürt devrimci gençlerin dün gece Rojhelat’ın Diwander kentinde, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları’na (Pasdaran) bağlı Meriwan Beytulmukades Ordusu Komutanı Şekiba Selimi ile birlikte Pasdarlardan Mihemed Leşkeri ile Caferi Nizampur’u öldürdükleri bildirildi.

Rojhelat’tan kaynaklar, İran rejimine cahşlık yapan iki kişinin daha Kürt devrimcileri tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Öldürülen bu iki cahşın isimlerine ulaşılmazken Pasdaranların bu eylem ardından Diwander bölgesine büyük bir güç yığdığı belirtildi.

Rojhelatlı devrimci gençler tarafından öldürülen Beytulmukades Komutanı Şekiba Selimi’nin bir çok Rojhelatlı Kürt gencinin ölümünde parmağı olduğu belirtildi.

Öte yandan geçtiğimiz yılın Kasım ayında İran ve Rojhelat’ta İran rejiminin ekonomi politikalarının tetiklemesiyle başlayan büyük protesto gösterilerinde Rojhelat’ta birçok Kürt göstericinin katledilmesinin talimatlarını veren kişinin de Şekiba Selimi olduğu belirtildi.

 

 

دیواندەرە ١

دیواندەرە ٣