Ana içeriğe atla

Koalisyondan Peşmerge Bakanlığı’na istihbarat paylaşımı talebi

Koalisyondan Peşmerge Bakanlığı’na istihbarat paylaşımı talebi
Peşmerge Bakanlığı, DAİŞ’e karşı Uluslararası Koalisyon’un Peşmerge Bakanlığı’ndan karşılıklı istihbarat değişimi talebinde bulunduğunu bildirdi.
posted onApril 18, 2020
noyorum

Güney Kürdistan’daki (Başûr) Kürdistan Bölge Yönetimi Peşmerge Bakanlığı’na bağlı Aydınlanma ve Ulusal Duyarlılık Başkanı Babekir Feqe yaptığı açıklamada, Uluslararası Koalisyon’un Peşmerge Bakanlığı’ndan askeri ve güvenlik konularında karşılıklı istihbarat değişimi talebinde bulunduğunu belirtti.

Basnews’e açıklamalarda bulunan Babekir Feqe,  Uluslararası Koalisyonun terör örgütü DAİŞ’in son dönemlerde gerçekleştirdiği saldırıların artması ardından ortaya çıkabilecek tehlikelerin önünü alabilmek için ortak bir çalışma talebinde bulunduğunu dile getirdi.

Uluslararası Koalisyonun DAİŞ ile mücadelede bilgi ve istihbarata ihtiyaç duyduğunu belirten Feqe, bu nedenle Peşmerge Bakanlığı’ndan yardım ve destek talebinde bulunulduğunun altını çizdi.

ABD’nin başını çektiği Uluslararası Koalisyonun bu talebine olumlu yanıt verdiklerini dile getiren Babekir Feqe açıklamasının sonunda, Koalisyon Güçleriyle sürekli devam eden bir çalışma koordinasyonlarının bulunduğunu ve bundan sonra da aksatılmadan sürdürüleceğini ifade etti.