رفتن به محتوای اصلی

٤١ سال از فاجعه سینما رکس آبادان گذشت؛ خامنه‌ای آمر اصلی جنایت بود

٤١ سال از فاجعه سینما رکس آبادان گذشت؛ خامنه‌ای آمر اصلی جنایت بود
posted onAugust 19, 2019
noدیدگاه

آواتودی*

روز 28 مرداد دو سالروز تلخ در تاریخ معاصر کشور ما است: فاجعه سینما رکس آبادان در سال 1356 خورشیدی و صدور حکم خمینی در آغاز کشتارهای فجیع کردها در سال 1358 خورشیدی.

اکنون با گذشت 41 سال از آتش سوزی سینما رکس، دیگر تردیدی باقی نمانده که ملایان تروریست و هواداران کور آنها عامل این جنایت فجیع و کشتار صدها تن از مردم و بویژه جوانان مظلوم آبادانی بودند تا به باور خود موجب خشم مردم از حکومت پهلوی شده و به رویدادهای فتنه‌انگیزانه‌ای که خمینی و تیم‌های تروریستی داعش مسلک او در آن ایام زیر نام «انقلاب» آغاز کرده بودند، سرعت و گسترش دهند.

در ساعت 21:45 دقیقه شامگاه 28 مرداد 1357، زمانی که صدها تن از مردم آبادان برای دیدن فیلم «گوزن‌ها» به سینما رکس رفته بودند، تروریست‌های قسی‌القلب درهای تالار سینما را از درون بستند، مواد مشتعل را روشن کرده و خود گریختند. آنها پدران اصلی و اجداد داعش بودند.

بعد از آن هر چه که رخ داد، دیگر به صحنه تاریخ پیوست؛ شمار کشته‌ها در مجموع به 677 تن (و به عبارتی به بیش از 700 تن) افزایش یافت؛ بقیه معلول و مجروح ابدی شدند و صدها خانواده و یک شهر و یک کشور، عزادار گردید.

صدای ضجه‌ها و شیون مادران و خواهران قربانیان هنوز از قبرستان‌های آبادان مظلوم به گوش می‌رسد زیرا ابعاد فاجعه‌ای که ترور اسلام‌گرایان ایجاد کرد، هنوز جگرسوز است.

تروریستهای اسلامی هوادار خمینی در همان ساعت نخست این جنایت، فورا گناه را به گردن ساواک انداختند تا سازمان اطلاعات و امنیت کشور و در صدر آن، پادشاه را عامل این انسان‌سوزی معرفی کنند اما بسیار زود معلوم شد که چند تن از اراذل و اوباش محلی از جمله حسین تکبعلی‌زاده که مسجد رفتن‌ها مغز او را شستشو داده بود، با گرفتن فرمان از ملایانی که برای به حکومت رساندن خمینی از هیچ اقدام بی‌شرمانه و ضد بشری باکی نداشتند، این جنایت را آفریدند.

دکتر بهرام چوبینه محقق امور تاریخ معاصر ایران ساکن اروپا در کتابی که سال‌ها بعد در مورد اعترافات حسین بروجردی یکی از هواداران خمینی و از محافظان اصلی او، بر اساس گفته‌های خود بروجردی نوشت، نشان داد که علی خامنه‌ای زیر نام «حاج عبدالله» مسئول اصلی ارتباط و خط دادن به تیم عامل جنایت در سینما رکس آبادان بود.

حسین بروجردی در کتاب خاطراتش تاکید کرده بود که موسوی تبریزی، شیخ جمی و مذهبیون موتلفه در فاجعه سینما رکس آبادان شریک جنایت علی خامنه‌ای بودند.

(آواتودی در گزارش دیگری در وب‌سایت خود، به چهلمین سالروز صدور حکم خمینی برای آغاز کشتار کردها نیز اشاره کرده است).

با وجود آنکه روز 28 مرداد دو سالروز سیاه است که ملایان برای ملت ایران ایجاد کردند؛ یکی کشتار جوانان خوزستانی در حریق عمدی سینما رکس چند ماه پیش از آنکه تروریست‌های اسلامی حکومت بر ایران را بدست بگیرند، و سپس دو سال بعد از آن، آغاز کشتار جوانان کرد که رژیم اسلامی را از همان آغاز راهش قبول نداشتند و در برابر آن به پا خاسته بودند، اما رژیم کنونی حاکم بر ایران و چپ‌ها و اسلام‌گرایان هوادار خمینی و همه گروه‌ها و کسانی که به هر دلیلی هنوز در دل بقای همین رژیم دارند، هنوز مایل هستند که روز 28 مرداد را «سالروز کودتای آمریکا علیه دولت ملی محمد مصدق» بنامند و به جعل تاریخ آویزان شوند و رسانه‌های داخلی و بیگانه نیز تنها به آن بپردازند و مطالبی را سراپا تحریف شده به عنوان «تاریخ» مطرح کنند.

 

*گزارش‌های خبری، مطالب تحلیلی، مقالات و نیز نوشته‌های سردبیری بخش فارسی شبکه آواتودی، کپی شده از منابع دیگر نیست. تمامی مطالب بخش فارسی، ویژه شبکه آواتودی نوشته و تهیه می‌شود.