تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

Lindsey Graham: Çin borcumuzun bir kısmını silsin

Lindsey Graham: Çin borcumuzun bir kısmını silsin
ABD Senatosu’nun en etkin isimlerinden Lindsey Graham Çin yönetimini, yanlış uygulamaları nedeniyle Coronavirüsün yayılmasına sebep olmakla suçlayarak Çin yönetimine, ABD’nin borçlarının bir kısmını silmesi çağrısında bulundu.
posted onApril 12, 2020
noتعليق

ABD Senatosu’nun en etkin isimlerinden ve Başkan Donald Trump’a en yakın isimlerden Lindsey Graham Çin yönetimini, yanlış uygulamaları nedeniyle dünyaya yeni tip Coronavirüsün (Covid-19) yayılmasına sebep olmakla suçlayarak Çin yönetimine, ABD’nin borçlarının bir kısmını silmesi çağrısında bulundu.

Fox News yayınına katılan Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, Coronavirüs salgınının Çin hükümeti ve onun uygulamaları nedeniyle başladığını ve bunun Çin'de ortaya çıkan üçüncü hastalık olduğunu söyledi.

“Çin’in çok sert bir şekilde cezalandırılması gerekiyor”  

ABD’nin Çin’i davranışlarını değiştirmeye zorlaması gerektiğini belirten Graham, "Çin'e olan borcumuzun bir kısmının silinmesini istiyorum, çünkü bizim onlara değil, onların bize ödeme yapması gerekiyor" dedi.

Lindsey Graham, Çin'in çok sert bir şekilde cezalandırılması gerektiğini, böylece bunun gelecekte caydırıcı bir rol oynayacağını ileri sürdü.

Daha önce ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'i Amerikan makamlarının Coronavirüsle mücadele eylemlerini itibarsızlaştırmak ve Coronavirüs salgınıyla ilgili dezenformatif bilgi yaymakla suçlamıştı.

Johns Hopkins Üniversitesi, son 24 saatte ABD'de 2 bin 108 Coronavirüs hastasının hayatını kaybettiğini bildirdi. Bununla birlikte ABD, İtalya'dan sonra dünyada Coronavirüs kaynaklı en çok ölümün meydana geldiği ülke oldu.

Worldometers verilerine göre ABD’de an itibariyle Coronavirüsten ölenlerin sayısı 20 bin 580’e, toplam vaka sayısı ise 533 bin 115’e ulaştı.