Skip to main content

احضار و تهدید خانواده نگار کریمیان در پی رسانه‌ای شدن خبر قتل او بدست نیروهای نظامی ایران

احضار و تهدید خانواده نگار کریمیان در پی رسانه‌ای شدن خبر قتل او بدست نیروهای نظامی ایرن
تصویری از نگار کریمیان
جمهوری اسلامی ایران هم نگار کریمیان را می‌کشد و هم خانواده او را تهدید می‌کند که چرا در مورد این قتل صحبت می‌کنند
posted onMarch 15, 2024
nocomment

خانواده نگار کریمیان، دختر کرد کشته شده بدست نیروهای جمهوری اسلام، از سوی نیروهای امنیتی ایران احضار شده‌ و مورد بازخواست قرار گرفته‌اند که چرا خبر به قتل رسیدن دخترشان را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

بنابر گزارشات رسیده بدست آواتودی، روز پنج‌شنبه، ٢٤ اسفندماه ١٤٠٢ شمسی، برخی از اعضای درجه یک خانواده کریمیان به سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در اصفهان احضار شده و از سوی نیروهای اطلاعاتی مورد بازخواست قرار گرفتند که چرا خبر قتل دخترشان بدست نیروهای ایران را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.

آن‌ها انتشار این خبر را "بهانه‌ای در دست گروه‌های تجزیه طلب برای تخریب چهره جمهوری اسلامی" توصیف کرده‌اند و خانواده کریمیان را تهدید کرده‌اند که صحبت کردن بیشتر در این مورد در فضای مجازی خودداری کنند.

نیروهای تروریستی ایران به این حد بسنده نکرده و طی تماس تلفنی با دیگر اعضای خانواده مقتول، آن‌ها را تهدید کرده‌اند که دیگری چیزی در مورد نگار در فضای مجازی منتشر نکنند و پست‌های قبلی را نیز پاک کنند.

قابل ذکر است، بامداد روز شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۲ شمسی، نگار کریمیان، جوان ۲۱ ساله اهل بروجن از توابع استان چهارمحال و بختیاری، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی ایران، بشدت مجروح و ساعاتی بعد در اثر شدت جراحات وارده، در بیمارستان جان باخت.

پیشتر و در شامگاه جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲ نیز، در شهر بروجرد استان لورستان نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران با شلیک به سوی یک اتومبیل، آناهیتا امیرپور، دانشجوی کرد ۲۰ ساله و اهل کوهدشت، را بقتل رساندند.

در تمام موارد مذکور، پلیس و نیروهای نظامی مدعی شده‌اند که اشتباها به سمت شهروندان کرد شلیک کرده‌اند اما ناظران سیاسی بر این باورند، قربانیان تنها بدلیل کورد بودن به قتل رسیده‌اند.