Ana içeriğe atla

General Mazlum’la görüşen ABD Kongre üyesi Abraham: Kürtlere destek için buradayım

General Mazlum’la görüşen ABD Kongre üyesi Abraham: Kürtlere destek için buradayım
Rojava’da temaslarda bulunan ABD Kongre üyesi Ralph Abraham HSD Genel Komutanı General Mazlum ile görüştü. Kürtlere destek için Rojava’da bulunduğunu vurgulayan Abraham, “Özerk Yönetim alanlarındaki değerleri, gelişmeleri tüm Kongre üyelerine, Mike Pence ve Başkan Trump’a ileteceğim” dedi.
posted onFebruary 20, 2020
noyorum

Demokratik Suriye Güçleri (HSD) Genel Komutanı General Mazlum Kobani, ABD Kongresi’nin etkin isimlerinden Ralph Abraham ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Twitter hesabından görüşmeye ilişkin bir açıklama yapan General Mazlum, “Kongre üyesi Ralph Abraham ile Rakka, Minbic ve Til Temir'i ziyareti ardından  önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda; Rakka'da güvenlik, koalisyonun geri çekilmesinin orada istikrar üzerindeki etkisi, DAİŞ üyelerinin kaldığı kamplar, DAİŞ ile mücadele ve Türk devleti ve cihatçı haydut çetelerin saldırılarına ilişkin konuları tartıştık” ifadelerini kullandı.

Abraham: Buradaki gelişim her sabah doğan bir güneş gibi

ABD Kongre’sinin etkin isimlerinden biri olan Ralph Abraham, beraberindeki ABD heyeti ile HSD Genel Komutanı General Mazlum ile görüşmesinden önce dün Rakka’daki Batı Kürdistan (Rojava) Özerk Yönetim merkezini ziyaret etti.

Ziyarette Özerk Yönetim yetkilileriyle görüşen Abraham görüşmenin ardından yapılan basın toplantısında Özerk Yönetim’e destek için Rojava’da bulunduğunu vurgulayarak, buradaki gelişimin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Abraham, “Rakka dikkat çekici şekilde gelişiyor. Buradaki gelişim her sabah doğan bir güneş gibi” ifadelerini kullandı.

Özerk Yönetim’le görüşmelerini ve bölgedeki gelişmeleri ABD Kongresi’ne aktaracağını belirten Abraham, şunları ekledi: “Rakka ve Özerk Yönetim alanlarındaki değerleri, gelişmeleri Kongre’nin tüm üyelerine, Mike Pence ve Başkan Trump’a ileteceğim.”