Ana içeriğe atla

Bilderberg Cemiyeti ve İran'ın geleceği

Bilderberg Cemiyeti ve İran'ın geleceği
posted onFebruary 13, 2019
noyorum

 

Her yıl dünyanın herhangi bir yerinde gizli toplantılar yapan Club Bilderberg (cemiyet) üyeleri yeni bir toplantıya hazırlanıyor. 130 üyesi olan Club Bilderberg Batı ve Ortadoğu'da Arap Prens ve Şeyh çocuklarının yanısıra dünyanın en güçlü siyasi ve zengin tüzel kişilerinden oluşuyor. 

 

Gizli yapılan yıllık toplantılarda dünyadaki siyasi gelişmeler ve ekonomik durumlar ele alınarak tüm ülkelerde gizli gündemlerini uygulamak için örümcek ağları örgütlüyor. 

 

Gurup üyeleri BM, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü ve NATO'dan istifade ederek savaş durumlarını, petrol, altın fiyatlarını belirleme gibi ekonomik durumları değerlendiriyor. Gurubun son toplantısında bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre İran rejiminin önümüzdeki 6 aylık geleceğinin çizildiği senaryolara göre %100 tahmin edilemeyeceğidir. 

 

İran'da yaşanan olayların araştırılması ve öngörülmesi bu 300 kişilik gurubun alacağı karara bağlıdır. 

Şunu söylemek gerekiyor ki söz konusu belirlenen senaryolar bu işle uğraşan ülkelerin dillendirdiklerinden Ali Hamaney ve bazı İranlı yetkililer de haberdardır.  

 

İlginç olan şu ki İran İslam Devrimi, sadece ABD istihbaratı CİA'nın kararlarının uygulayıcısı olduğu gizli Bilderberg Cemaati'nin istediği duruma geldi.