Skip to main content

Mardin’de 7 Türk askeri öldürüldü, 1 Gerilla şehit düştü

Mardin’de 7 Türk askeri öldürüldü, 1 Gerilla şehit düştü
Mardin’in Derik ilçesinde yaşanan çatışmada 7 Türk askerinin öldüğü, Türk ordusuna ait bir askeri aracın da imha edildiği bildirildi. ÜÇatışmada 1 PKK Gerillası şehit düştü.
posted onOctober 12, 2019
nocomment

Mardin’in Derik ilçesinde yaşanan çatışmada 7 Türk askerinin öldüğü, Türk ordusuna ait bir aracın da imha edildiği bildirilirken 1 PKK Gerillası şehit düştü.

PKK Halk Savunma Güçleri (HPG) Basın İrtibat Merkezi tarafından çatışmayla ilgili yapılan açıklamada, şehit düşen Gerillanın Kuzey Kürdistan’ın Van kenti nüfusuna kayıtlı Roni Derweş kod isimli Uğurcan Dindar olduğu belirtildi.

HPG açıklaması çatışmayla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“27 Eylül günü işgalci TC ordusu Mardin’in Derik ilçesine bağlı Çemê Şikestunê alanında bir operasyon başlatmıştır. Operasyon alanında görevi başında bulunan bir arkadaşımız ile işgalciler arasında yoğun çatışmalar yaşanmıştır. Roni Derweş arkadaşımız işgalcilere ait 2 aracı etkili bir şekilde vurmuş ve üzerine gelmeye çalışan askerlere karşı fedaice savaşmıştır. Roni arkadaşımız ile düşman arasındaki çatışmalar 28 Eylül sabah saatlerine kadar devam etmiştir. İşgalciler sabah saatlerinde operasyon alanını yoğun bir şekilde bombalamış ve Roni arkadaşımız şehadete ulaşmıştır. Bir gün boyunca yaşanan çatışmalarda 7 asker öldürülmüş ve düşmana ait 1 araç imha edilmiştir. İşgalci TC ordusu ölü ve yaralı askerleri çok sayıda ambulans ile alandan uzaklaştırmıştır.”