Skip to main content

صحنه سازی یک جنایت توسط سپاه پاسداران!

صحنه سازی یک جنایت توسط سپاه پاسداران!
عکس سمت راست عثمان نادری و سمت چپ عبدللە نادری 
 چرا کسی پیگیر جنایت قتل دو جوان بیگناه ایل منگور کردستان نشد!؟
posted onFebruary 27, 2021
nocomment

 ساعت ۲ بعد از ظهر چهارشنبه ۶ اسفند ١٣٩٩ نیروهای سپاه پاسداران در منطقه شین آباد در حومه شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی، کمین گذاشته و یک وانت بار پیکان حامل دو سرنشین را بدون فرمان ایست هدف رگبار گلوله قرار دادند. در نتیجه دو برادر با نام های عثمان ۲۶ ساله و عبدالله نادری ۳۸ ساله فرزند معروف در دم کشته شدند. سپاه پاسداران پیکر بی جان این دو برادر را با خود بردند و زمانی که متوجه شدند عثمان و عبدالله نادری سلاح ندارند، از بیم واکنش اعتراضی مردم پیرانشهر صحنه سازی برای لاپوشانی یک جنایت را شروع کردند. 

عثمان نادری راننده یک قالیشویی بود و پس از صرف ناهار در منزل طبق روال هر روز برای کار در حال رفتن به محل کارش بود که بر سر راه برادرش عبدالله را هم سوار ماشین پیکان وانت بار کرد. به گفته خانواده این دو قربانی مأموران اطلاعات سپاه با یک گونی وارد منزل مقتول شده و سلاحها را در داخل اتاق گذاشته و از آنها فیلمبرداری کرده و سپس دوباره سلاحها را با خود بردند! ساعاتی به دنبال این اقدام وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران اطلاعیه ای منتشر کردند مبنی بر اینکه از یک عملیات تروریستی جلوگیری کرده‌اند.

 عصر همان روز جنایت چهارشنبه ۶ اسفند پدر و عموی مقتول را که از ایل منگور هستند به اداره اطلاعات سپاه برده و به شدت تهدید کردند که حق صحبت کردن با هیچ رسانه‌ای را ندارند و نباید اجازه دهند مردم هم تجمع کنند! سپس جنازه‌ها را مخفیانه به خاک سپرده و بلافاصله محل قبل را بتن ریزی کردند.

 یکی از بستگان مقتولین به آواتودی گفته به عثمان و عبدالله بیش از یکصد گلوله اصابت کرده بود و بخشی از بدن آنها همانند دست و پایشان به طور کامل مثله شده بود و اجازه ندادند از آنها عکس و فیلم برداری کنند.

 اطلاعات سپاه برای ایجاد شبهه مدعی شده که این دو برادر در جریان درگیری کشته شده‌اند در حالیکه شاهدان عینی روستای شین‌آباد می‌گویند این جنایت در یک دقیقه و با شلیک یکطرفه و همه جانبه سپاه به خودرو پیکان بار این دو برادر انجام شده و اساساً عثمان و عبدالله سلاحی نداشتند. طبق گفته خانواده جانباختگان، عثمان و عبدالله هرکدام دارای یک فرزند خردسال بوده، عضو هیچ حزبی نبوده و صرفاً این داستان سرایی و صحنه سازی برای نگرانی و ترس از اعتراض مردم پیرانشهر به ویژه اعتراض ایل منگور انجام شده است.

صحنه سازی یک جنایت توسط سپاه پاسداران!


صحنه سازی یک جنایت توسط سپاه پاسداران!