Skip to main content

Afrin’de patlama: Feyleq El-Şam grubu lideri Husen Bedra öldü

Afrin’de patlama: Feyleq El-Şam grubu lideri Husen Bedra öldü
Rojava’nın Türk devleti işgalindeki Afrin kentinde bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada Türk devletine bağlı çete gruplarından Feyleq el-Şam çete lideri Husen Bedra’nın öldüğü bildirildi. Patlama sonucu 10 çete üyesinin de yaralandığı belirtildi.
posted onJuly 19, 2020
nocomment

Batı Kürdistan’ın (Rojava) Türk devleti ve ona bağlı cihatçı çete gruplarının işgalindeki Afrin kentinde bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada çete gruplarından Feyleq el-Şam lideri Husen Bedra’nın öldüğü bildirildi.

Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) geçtiği habere göre Afrin’de Cindirês yolu üzerinde gerçekleştirilen saldırı sonucu 10 çete üyesi de yaralandı.

Kurdistan24 ise Afrin’deki yerel kaynaklara dayandırdığı haberinde kent merkezinde meydana gelen patlamada 6’sı çocuk 13 kişinin yaralandığı haberini geçti.

Afrin, Türk devleti ve güdümündeki cihatçı çete gruplarının saldırıları sonucu 18 Mart 2018 tarihinde işgal edilmişti. İşgalden sonra Afrin, cihatçı çetelerin gerçekleştirdiği gayri insani faaliyetler ve savaş suçu sayılabilecek eylemler ile sık sık gündeme gelmeye başlamıştı.